Російсько-українська війна у рейтингу конфліктів — на останньому місці, — звіт безпекової конференції - Подробиці

Подія: У Мюнхені опублікували річний безпековий звіт, який, серед іншого, містить рейтинг десяти конфліктів у світі, за якими необхідно спостерігати у поточному році. Війна на Донбасі опинилася у ньому на останньому місці.

Об этом сообщает Футляр от виолончели


Деталі: 2020 року Україна опустилася на останню сходинку із дев’ятої, на якій вона перебувала торік із ремаркою "конфлікт на Донбасі продовжує тліти, і шансів на завершення не помітно". Цьогоріч риторика опису змінилася. Як цитує текст звіту "Європейська правда", у ньому зазначено: "Новий президент України додав свіжої енергії до зусиль, спрямованих на припинення шестирічного конфлікту між Києвом та підтримуваними Росією сепаратистами на сході України, на Донбасі. Та хоча примирення стало дещо реальнішим, ніж рік тому, воно є далеко не гарантованим. Плани щодо припинення вогню та розведення ще можуть провалитися, а бойові дії — посилитися".


Щоправда, варто додати, загальна оцінка загрози РФ не змінилася. "Росія досі є найнагальнішим викликом для Заходу", — йдеться у документі.


Першим у рейтингу конфліктів значиться ситуація в Афганістані, далі — Ємен і Ефіопія, Буркіна-Фасо, Лівія, конфлікт між США, Ізраїлем, Іраном в районі Перської затоки, відносини між США та Північною Кореєю, ситуація в Кашмірі та Венесуелі.


Загалом у звіті слова "Україна" чи "український" трапляються лише 8 разів (без урахування розділу із переліком використаної літератури). Для порівняння — у 2018 році нашу державу згадували 12 разів, а в 2019 — 35 разів.


Як відомо, Мюнхенська безпекова конференція розпочнеться 14 лютого і триватиме три дні. У ній братимуть участь представники понад 40 країн. Захід вперше відвідає президент України Володимир Зеленський. Як пише "Інтерфакс-Україна", про це заявив керівник конференції Вольфганг Ішингер. "Ми раді вітати цього року президента Зеленського. Україна — важливий пункт європейської політики", — повідомив він.


Серед іншого, на конференції обговорюватимуть питання енергетичної політики, зокрема долю газопроводу "Північний потік-2". Як передає кореспондент "Укрінформу", про це повідомив журналістам у Берліні той-таки Вольфганг Ішингер.


Що було раніше: Мюнхенську безпекову конференцію заснували 1963 року як форум країн-членів НАТО, де щорічно збираються політичні лідери з усього світу. Минулий захід відбувався із 15 до 17 лютого 2019 року.


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/rosiysko-ukrainska-viyna-u-reytingu-konfliktiv-na-ostannomu-mistsi-zvit-bezpekovoi-konferentsii”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя