ФДМУ намагається відібрати у заводу нардепа-бойківця держмайно в зоні АТО, за яке 2 роки не сплачується оренда

ФДМУ намагається відібрати у заводу нардепа-бойківця держмайно в зоні АТО, за яке 2 роки не сплачується оренда
Регіональне відділення Фонду держмайна в Луганській області ініціювало розірвання договору оренди цілісного майнового комплексу ДП «Лисичанський склозавод« Пролетарій» з ПАТ, яке має таку ж назву, як і держпідприємство. Про це пише Вадим Стародубцев у «Діловій столиці».

ФДМУ уклав договір оренди держмайна з ПАТ «Пролетарій» ще в 2001 році. З травня по липень 2014 завод контролював загін проросійських бойовиків з угруповання Олексія Мозгового.

При цьому, за даними МВС, керівництво заводу не стало оформляти заяву про захоплення підприємства. Хоча нардеп від «Опозиційного блоку» Сергій Дунаєв, чиї структури отримали контроль над заводом у 2009, і стверджував, що, після проникнення на «Пролетарій» невідомих озброєних людей, виробництво на ньому було повністю припинено, а «більшість будівель, споруд підприємства, а також значне число виробничого обладнання або повністю знищено, або отримало пошкодження».

Дунаєв, намагаючись допомогти своєму проблемному підприємству, зареєстрував законопроект, в якому запропонував списати заборгованість ПАТ «Пролетарій», а також компенсувати збитки, отримані заводом в результаті проведення АТО. Втім, ніякого розвитку ця ініціатива так і не отримала.

У 2015 прокуратура ініціювала розгляд по стягненню з «Пролетарія» 13,26 млн грн. боргу по орендній платі, який накопичився з січня 2014 по квітень 2015, і домоглася позитивного рішення суду в червні. Однак заводу, який мав великі збитки (тільки за 2014 року вони перевищили 400 млн грн.), вдалося оскаржити рішення в апеляційній інстанції.

Водночас Фонд держмайна вирішив розірвати договір оренди з «Пролетарієм», який не платить за користування держмайном і фактично експлуатує його з 2014 безкоштовно. Такий поворот подій орендаря не влаштував, і підприємство приготувалося відбити удар. Юристи «Пролетарія» вирішили побудувати захист на тезі, що в зоні АТО орендна плата за користування держмайном була скасована законом про тимчасові заходи на період проведення АТО.

Також компанія вважає необґрунтованими претензії ФДМУ про те, що державне майно, передане в оренду, не застраховане. «Відсутність договору страхування державного майна обґрунтовується відмовою всіх страхових компаній, рекомендованих позивачем, в укладенні договору страхування майна цілісного майнового комплексу в результаті проведення АТО», – вказали представники ПАТ.

Крім того, Лисичанська міськрада, в якій більшість мають депутати від «Опозиційного блоку», направили до Госпсуду Луганської області лист, в якому попросила відхилити позов ФДМУ, вказавши, що «Пролетарій» є «бюджетоутворюючим підприємством міста, яке забезпечує наявність робочих місць, є платником податків до місцевого, обласного і державний бюджети».

Водночас, за даними видання, на заводі, який зараз зупинений, йде демонтаж обладнання, яке вивозиться в невідомому напрямку.

67% акцій ПАТ «Лисичанський склозавод« Пролетарій» належить кіпрській FG Plant Holdings Limited, що контролюється нардепом Дунаєвим. Протягом 2009-2012 років він був мером Лисичанська. У 2012 став нардепом від Партії регіонів, а у 2014 пройшов у парламент від «Опозиційного блоку». Дунаєв є давнім партнером лідера цієї партії Юрія Бойка.

НІ КОРУПЦІЇ

Источник: “http://ilife-news.com/14768-fdmu-namagayetsya-vdbrati-u-zavodu-nardepa-boykvcya-derzhmayno-v-zon-ato-za-yake-2-roki-ne-splachuyetsya-orenda.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя